• قطب علمی نانو زیست پزشکی
  • قطب علمی نانو زیست پزشکی
  • قطب علمی نانو زیست پزشکی
  • قطب علمی نانو زیست پزشکی
  • قطب علمی نانو زیست پزشکی
  • قطب علمی نانو زیست پزشکی
اخبار مهم نانو زیست پزشکی
چهارشنبه, 29 ارديبهشت 1395
متخصصان و فعالان عرصه نانو دانشگاه تهران از دانشکده ها ی فنی مهندسی، علوم پایه، پزشکی و داروسازی در قالب قطب نانو زیست پزشکی (NBM)، فرصت های جدیدی را فراهم نموده است.  بدیهی است بهره برداری شایسته از این فرصت، بدون همراهی سایرین راه به منزل نخواهد برد. لذا، برای پیشبرد و... ادامه مطلب...

پژوهشگران دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی ساری در طرحی مشترک با شرکت غذا صنعت پژوه، اقدام به تولید آزمایشگاهی نانوکپسول‌های حاوی روغن امگا-3 نمودند.

اسیدهای چرب غیراشباع نظیر امگا-3، زمانی که به طور منظم و در غلظت مناسب مصرف شوند، دارای مزایای فراوانی بوده و تأثیر مثبتی بر سلامت انسان دارند. متأسفانه بدن انسان قادر به سنتز این اسید‌های چرب غیراشباع نیست. این موضوع سبب شده تا این دسته از مواد به عنوان بخشی ضروری از جیره‌ی غذایی مد نظر قرار گیرند.

به گفته‌ی رحیمه اصفهانی، مجری طرح، هدف این کار تولید پودرهای نانوکپسوله شده حاوی امگا-3، بوده است. برای این منظور تلاش شده تا از ژلاتین ماهی و صمغ عربی به عنوان مواد دیواره استفاده شده و در نهایت پودر نانوکپسول شده‌ی امگا-3 در مقیاس آزمایشگاهی تولید شود. به گفته‌ی این محقق، با انجام آزمایش‌های تکمیلی و دستیابی به تولید انبوه، می‌توان محصولی نوین از روغن ماهی تولید نمود و از آن در صنایع غذایی و دارویی کشور استفاده کرد. این امر علاوه بر کمک به بهبود سطح سلامت جامعه، منجر به ایجاد ارزش افزوده‌ی بالا به دلیل جلوگیری از خروج ارز به منظور واردات محصولات خارجی خواهد شد.

 

http://news.nano.ir/51436/1

AF-nbm-940821

تمامی حقوق این سایت متعلق به قطب نانو زیست پزشکی دانشگاه تهران می باشد